Free Essay

M Performance Catalogue

In: Other Topics

Submitted By ebcinar
Words 4565
Pages 19
BMW M Performance BMW  Serisi BMW  Serisi BMW  Serisi BMW  Serisi Sheer Driving Pleasure

www.bmw.com.tr

SPORTİF GÜÇ GÖSTERİSİ. BMW M PERFORMANCE AKSESUARLARI.
BMW  SERİSİ. BMW  SERİSİ. BMW  SERİSİ. BMW  SERİSİ.

/ BMW Performance Aksesuarları satışının BMW  Serisi (/’den itibaren) ile başlaması.

/ BMW Performance Aksesuarları’nın BMW  Serisi (/’den itibaren) için satışa sunulması.

/ BMW Performance Aksesuarları’nın BMW  Serisi (/’den itibaren) için satışa sunulması.

/ BMW Performance Aksesuarları’nın BMW X (/’dan itibaren) ve BMW X (/’den itibaren) için satışa sunulması.

/ M araçlar için sunulan BMW M Performance Aksesuarları’nın satışının başlaması, BMW M (/’den itibaren) için BMW M Performance.

/ BMW M Performance Aksesuarları’nın BMW  Serisi M Coupé (/’den itibaren) için sunulması.

/ BMW Performance Aksesuarları’nın BMW X M (/’dan itibaren) ve BMW X M (/’dan itibaren) için sunulması.

/ BMW M Performance Aksesuarları’nın satışının BMW  Serisi (/’den itibaren), BMW  Serisi (/’den itibaren), BMW  Serisi (/’dan itibaren) ve BMW  Serisi (/’dan itibaren) ile başlaması.

/ BMW M Performance Aksesuarları  kapılı BMW  Serisi ve BMW  Serisi Touring için ilk defa sunuluyor.

/ Aerodinamik, yürüyen aksam, aktarım organı ve kokpit konularında ürün portföyünün kullanıcı odaklı olarak geliştirilmesi.

NEFES KESEN DİNAMİZM İÇİN EN MANTIKLI KARAR.
 yılında BMW ’den sonra tekrar DTM şampiyonasına katıldı ve geri dönüşünü sansasyonel bir hattrick ile taçlandırdı. BMW için üç birincilik: Bruno Spengler ile DTM sürücü klasman birinciliği, üretici klasman birinciliği ve takım klasman birinciliği. BMW bu başarısını üstün BMW Motorsport tecrübesine borçlu. BMW M Performance Aksesuarları’nın tüm bileşenleri BMW M GmbH ile ortaklaşa geliştirilerek BMW motor sporları tecrübesinin ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Bu da BMW M Performance Aksesuarları’nın arkasında zahmetli bir üretim ve geliştirme prosesinin bulunduğunu ve her bir bileşende sportiflikten taviz verilmediğini gösteriyor. BMW M Performance Aksesuarları ile BMW otomobilinizi kişiye özel yarışçı karakteri ve dolayısıyla da daha fazla dinamizm ile donatabilirsiniz. BMW M Performance Aksesuarları aerodinamik, yürüyen aksam, aktarım organı veya kokpit konularında üstün malzeme kalitesi ve sportif inovasyon gücünün kanıtıdır. Gelin siz de BMW’nize nefes kesen yarışçı hissi kazandırın.

 |  BMW  Serisi için BMW M Performance Aksesuarları

KUSURSUZ KARAKTERİN SPORTİF VURGUSU.
BMW  SERİSİ İÇİN BMW M PERFORMANCE AKSESUARLARI.

5
 +  BMW M Performance aerodinamik paket Daha iyi aerodinamik değerler. Bu paket hava kanallarını, splitter ve ön tampona takılabilen parçaları, arka difüzörü ve marşbiyeller için kanatları içerir. İlave olarak M Performance logosu olan marşbiyel folyoları mevcuttur. BMW M Performance aerodinamik paket için BMW M Sport Paket’in otomobilin üzerinde var olması ön koşuldur.  BMW M Performance siyah ön ızgara Siyah renkteki girişler ve boylamasına ızgara çubukları BMW  Serisi’nin çarpıcı, dinamik karakterini vurgular.  BMW M Performance motor kaputu ve tavan şeritleri Şeritler motor kaputu, tavan ve arka kısım üzerinden geçip oldukça sportif bir görünüm sağlıyor. Siyah ve beyaz renklerde sunulur.  -  " BMW M Performance hafif alaşımlı jant double spoke  M Ağırlığı optimize edilmiş ve sağlamlaştırılmış jantlar. Çift renklidir (boyalı kısmı füme, görünür tarafı parlatılmış); dört renkli M logosu ile sunulur.  BMW M Performance karbon dış dikiz aynası kapakları Zahmetli el işçiliği ile BMW  Serisi için özel olarak üretilmiş. Yüksek teknoloji ve kişiye özel görünüm.  -  BMW M Performance " fren sistemi İçten havalandırmalı ve hafif yapılı spor fren diskleri. Sportif sürüş ve yüksek sıcaklık ile baş edecek şekilde üretilmiştir. Ön aksta  pistonlu sabit alüminyum fren kaliperi, arka aksta  pistonlu sabit alüminyum fren kaliperi mevcut. İsteğe göre M Performance kırmızısı, M Performance sarısı veya M Performance turuncusu olarak sunulur. Renkli M logosu pakete dahildir.  BMW M Performance arka spoyler Üstün dayanaklılığı ile ön planda olan siyah boyalı parça, sportif bir görünüm sunuyor.  BMW M Performance arka cam yan spoyler Otomobile özel sportif karakteri belirginleştirir ve BMW M Performance arka spoyler ile birlikte güçlü bir görünüm sağlar. Sadece BMW M Performance arka spoyler ile birlikte sunulur.  BMW M Performance egzoz sistemi Hem otomobilin içerisinde hem de dışarısında güçlü, sportif bir ses. Yüksek teknolojik tasarımlı krom kaplı paslanmaz çelik egzoz sistemi. M logosu ile sunulur. i ve Mi modeli için mevcuttur.  BMW M Performance yan şeritler BMW M Performance yan şeritler, sadece BMW  Serisi’nin hatlarını ön plana çıkarmakla kalmıyor aynı zamanda daha dinamik görünmesini sağlıyor.

2

3

1

4

BMW d modeli BMW M Performance Power Kit ile güç değerleri Tam yükd           Tork (Nm)      . . . . . . . .               Güç (kW) 

BMW  Serisi için BMW M Performance Aksesuarları  | 

 +  BMW M Performance Power Kit BMW M Performance Power Kit ile BMW  Serisi otomobilinizin etkileyici gücü daha da artar. Bu artış, birbiriyle mükemmel uyum içinde çalışan yazılım ve donanım bileşenleri sayesinde gerçekleşir. Maksimum tork, vitese göre değişkenlik gösterir. Motor veri akışının modifiye edilmesi ile elde edilen güç artışı, motorun yüksek sıcaklıklara ulaşmasına neden olur. Bu nedenle, BMW M Performance Power Kit’i yeni kontrol ünitesinin yanı sıra büyük bir intercooler da içermektedir. Motor modifikasyonlarında, sadece orijinal BMW M Performance Power Kit kullanıldığında BMW garantisi devam eder. d modeli için sunulur. BMW M Performance Power Kit dahilinde marşbiyel için M Performance yazısı da bulunmaktadır (. fotoğraf).  BMW M Performance yürüyen aksam BMW  Serisi aracınızla benzersiz bir sürüş deneyimi yaşayın. Geniş kapsamlı yapılan testler sonucunda amortisörler, amortisör kovanları ve viraj demirleri motor sporlarına uygun ve birbiri ile uyum içinde olacak şekilde tasarlandı. Sonuç: Vazgeçemeyeceğiniz bir çeviklik.  BMW M Performance krom kaplı egzoz çıkışları Krom kaplamalar sportif bir görünüm sağlar. Üzerinde M logosu bulunmaktadır. d, d ve d için mevcuttur.

 BMW M Performance Black Line arka lambalar Koyu kırmızı ve siyah renklerinin kombinasyonu sayesinde mükemmel estetik görünüm. M Performance Black Line arka lambalar arka bölümde güçlü bir karakter ortaya koyar ve benzersiz görünüm sağlar. Kusursuz adaptasyon, aracın tasarımı ve elektrik sistemi ile uyumludur. Halojen farlı araçlarda arka lambalar için LED’ler kullanılır.

Devir sayısı (d/dak) d,  kW,  Nm (manüel /otomatik vites) d,  kW,  Nm Power Kit ile (manüel /otomatik vites)

1

5

2

3

4

BMW  Serisi için BMW M Performance Aksesuarları  | 

 BMW M Performance direksiyon simidi Alcantara, karbon kaplama ve yarış ekranı ile Entegre yarış bilgisayarı ve sportif BMW M Performance tasarımı sayesinde saf motor sporları hissi sunar. En son OLED teknolojisi ile donatılmış fonksiyon ekranı, vites değişimi göstergesi, EfficientDynamics modu, spor modu ve ayrıca yarış modu bulunur. Zor sürüş koşulları için mükemmel tutuş sağlayan Alcantara kaplı, alt tarafı düzleştirilmiş direksiyon simidi geniş gözenekli karbon dokuya ve Alcantara yüzeyli kaplamaya sahiptir.  BMW M Performance karbon vites topuzu, Alcantara vites körüğü ile Burada da geniş gözenekli karbon dokulu kaplama kombine edilmiştir. Bunun sonucunda ise yeni, daha keskin bir vites değişim hissi sunar. M Performance logosu vites üzerinde mevcuttur.

 +  BMW M Performance Karbon iç kaplamalar Alcantara ile Görülür ve hissedilir tasarım yenilikleri. Geniş gözenekli karbon doku, Alcantara ve M Performance logosu ile kombine edilmiştir.  BMW M Performance Alcantara direksiyon simidi, karbon kaplama ile Alcantara kaplı, zorlu sürüş durumlarında kusursuz tutuş sağlayan alt tarafı düzleştirilmiş direksiyon simidi ve geniş gözenekli karbon dokulu kaplama.  BMW M Performance vites topuzu için kaplama Gerçek motor sporları hissi için özel karbon kaplamalıdır. Rengi ve parlaklığı ile derinlik görünümü kazandırılmıştır.

 BMW M Performance pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik Paslanmaz çelik pedal kaplamalar. İnce işçilik, opsiyonel olarak sunulan M Performance ayak desteği tasarımında saf teknolojik görünüm.  BMW M Performance paspaslar M Performance logosu ile sunulur. Dinamik tasarımı, pedal kaplamaları ile kusursuz uyum içindedir. Kir ve su tutmaz.

1

2

3

4

5

BMW  Serisi için M Performance Aksesuarları  | 

 BMW M Performance aerodinamik paket Daha iyi aerodinamik değerler. Bu paket hava kanallarını, splitter ve ön tampona takılabilen parçaları, arka difüzörü ve marşbiyeller için kanatları içerir. İlave olarak M Performance logosu olan marşbiyel folyoları mevcuttur. BMW M Performance aerodinamik paket için BMW M Sport Paket’in otomobilin üzerinde var olması ön koşuldur.

 BMW M Performance karbon dış dikiz aynası kapakları Zahmetli el işçiliği ile üretilmiş. BMW  Serisi ile kusursuz uyum içindeki sportif tasarım.  -  BMW M Performance " fren sistemi İçten havalandırmalı ve hafif yapılı spor fren diskleri. Sportif sürüş ve yüksek sıcaklık ile baş edecek şekilde üretilmiştir. Ön aksta  pistonlu sabit alüminyum fren kaliperi, arka aksta  pistonlu sabit alüminyum fren kaliperi mevcut. İsteğe göre M Performance kırmızısı, M Performance sarısı veya M Performance turuncusu olarak sunulur. Renkli M logosu pakete dahildir.  -  " BMW M Performance hafif metal jantlar double spoke  M Ağırlığı optimize edilmiş ve sağlamlaştırılmış jantlar. Çift renklidir (boyalı kısmı füme, görünür tarafı parlatılmış); dört renkli M logosu ile sunulur.

2

 BMW M Performance yürüyen aksam BMW M Performance yürüyen aksam ile BMW  Serisi otomobilinizdeki sürüş zevki benzersizdir. Geniş kapsamlı yapılan testler sonucunda amortisörler, amortisör kovanları ve viraj demirleri yarış sporlarına uygun ve birbiri ile uyum içinde olacak şekilde tasarlandı. Sonuç: Yol üzerindeki düzlüklerden ve virajlardan bağımsız olarak daha dinamik bir sürüş hissi.

 BMW M Performance siyah ön ızgara Giriş çevresi ve ızgara çubukları siyah renkte. BMW  Serisi’nin göze çarpan, dinamik karakterini vurguluyor.  BMW M Performance motor kaputu ve tavan şeritleri Şeritler motor kaputu, tavan ve arka kısım üzerinden geçip oldukça sportif bir görünüm sağlıyor. Siyah ve beyaz renklerde sunulur.

3

1

4

ATLETİK PERFORMANSI DAHA GÜÇLÜ BİR YAPIDA SUNMAK.
BMW  SERİSİ İÇİN M PERFORMANCE AKSESUARLARI.

5

6

BMW  Serisi için M Performance Aksesuarları  | 

 BMW M Performance arka spoyler Güçlü sportif görünüm. İki farklı şekilde sunulur. İsterseniz siyah renkteki kaliteli plastik parça olarak, isterseniz BMW M Performance karbon arka spoyler (. fotoğraf) olarak. Karbon spoyler zahmetli el işçiliği ile %  karbondan üretilerek, ağırlığı optimize edilmiş olmasına rağmen çok dayanıklıdır.  BMW M Performance yan şeritler BMW M Performance yan şeritler ile BMW  Serisi’nin güçlü hatları bir kez daha vurgulanmış oluyor. Bu sayede daha atletik bir görünüm elde edilir.  BMW M Performance krom kaplı egzoz çıkışları Krom kaplamalar sportif görünümü tamamlıyor. Üzerinde M logosu bulunmaktadır. d, d ve d için mevcuttur.  +  BMW M Performance ön ve arka şeritler Tipik M rengindeki üç şerit BMW  Serisi’nin benzersiz gücünü ve motor sporları karakterini yansıtıyor. Yüksek kaliteli folyodan üretilmiş şeritler, araç tasarımı ile kusursuz bir uyum içindedir.

1

 BMW M Performance egzoz sistemi Hem dışarıda hem de içeride etkileyici sportif bir ses. Paslanmaz çelikten üretilmiş ve çıkış boruları krom kaplı egzoz sistemi. i ve i için mevcuttur.

2

3

4Motor donanımına bağlı olarak mevcut veya değil.

 |  BMW  Serisi için M Performance Aksesuarları

BMW d Modeli BMW M Performance Power Kit ile güç değerleri Tam yük d

      
Tork (Nm)

      
Güç (kW)

 BMW M Performance Karbon iç kaplamalar Alcantara ile Görülür ve hissedilir tasarım yenilikleri. Geniş gözenekli karbon doku, Alcantara ve M Performance logosu ile kombine edilmiştir.  BMW M Performance direksiyon simidi Alcantara, karbon kaplama ve yarış ekranı ile Entegre yarış bilgisayarı ve sportif BMW M Performance tasarımı sayesinde saf motor sporları hissi sunar. En son OLED teknolojisi ile donatılmış fonksiyon ekranı, vites değişimi göstergesi, EfficientDynamics modu, spor modu ve ayrıca yarış modu bulunur. Zor sürüş koşulları için mükemmel tutuş sağlayan Alcantara kaplı, alt tarafı düzleştirilmiş direksiyon simidi geniş gözenekli karbon dokuya ve Alcantara yüzeyli kaplamaya sahiptir.  BMW M Performance karbon vites topuzu, Alcantara vites körüğü ile Burada da geniş gözenekli karbon dokulu kaplama kombine edilmiştir. Bunun sonucunda ise yeni, daha keskin bir vites değişim hissi sunar. M Performance logosu vites üzerinde mevcuttur.  BMW M Performance pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik Paslanmaz çelik pedal kaplamalar. İnce işçilik, opsiyonel olarak sunulan M Performance ayak desteği tasarımında saf teknolojik görünüm.  +  BMW M Performance karbon el freni kolu, Alcantara körüğü ile Estetik, sportif, geniş gözenekli karbon ve Alcantara kombinasyonu.  BMW M Performance Alcantara direksiyon simidi, karbon kaplama ile Alcantara kaplı, zorlu sürüş durumlarında kusursuz tutuş sağlayan alt tarafı düzleştirilmiş direksiyon simidi ve geniş gözenekli karbon dokulu kaplama.

    . . . . . . . .

   
Devir sayısı (d/dak) d,  kW,  Nm (otomatik vites) d,  kW,  Nm Power Kit ile (otomatik vites)

2

1

3

4

5

 BMW M Performance Power Kit BMW M Performance Power Kit ile BMW  Serisi otomobilinizin etkileyici gücü daha da artar. Bu artış, birbiriyle mükemmel bir uyum içinde çalışan yazılım ve donanım bileşenleri sayesinde gerçekleşir. Maksimum tork, vitese göre değişkenlik gösterir. BMW M Performance Power Kit'i yeni kontrol ünitesinin yanı sıra büyük bir intercooler da içermektedir. Motor modifikasyonlarında, sadece orijinal BMW M Performance Power Kiti kullanıldığında BMW

garantisi devam eder. d, d ve i (/’den itibaren) modelleri için sunulur. BMW M Performance Power Kit’i dahilinde d modeli için ön akstaki fren sistemi de donanımı arttırılır. Bunun için ilave delik ve oluklu daha büyük fren diskleri kullanılır. BMW M Performance Power Kit’inde marşbiyeller için M Performance logosu da bulunmaktadır.

 BMW M Performance paspaslar M Performance logosu ile sunulur. Dinamik tasarımı, pedal kaplamaları ile kusursuz uyum içindedir. Kir ve su tutmaz.  BMW M Performance vites topuzu için kaplama Gerçek motor sporları hissi için özel karbon kaplamalıdır. Rengi ve parlaklığı ile derinlik görünümü kazandırılmıştır.

BMW  Serisi için M Performance Aksesuarları  | 

KUSURSUZ DİNAMİZM GÖSTERİSİ.
BMW  SERİSİ İÇİN BMW M PERFORMANCE AKSESUARLARI.

 BMW M Performance siyah ön ızgara Girişler ve boylamasına ızgara çubukları siyah renkte. BMW  Serisi’nin zarif, dinamik karakterini vurgular.  BMW M Performance karbon dış dikiz aynası kapakları Zahmetli el işçiliği ile üretilmiştir. BMW  Serisi ile kusursuz bir uyum içinde sportif tasarım.  -  " BMW M Performance hafif alaşımlı jantlar V-spoke  M Çift renkli veya Siyah olarak sunulmaktadır.

 +  BMW M Performance karbon ön splitter Sportif, üstün özellikli ve araç tasarımına kusursuz şekilde adapte olmuş. Zahmetli el işçiliği ile %  karbondan üretilmiştir.  +  BMW M Performance marşbiyel folyoları M Performance logolu, araç tasarımı ile kusursuz uyum içindeki siyah folyo uygulaması.  BMW M Performance karbon arka spoyler Güçlü sportif görünüm. Zahmetli el işçiliği ile %  karbondan üretilerek, ağırlığı optimize edilmiş olmasına rağmen çok dayanıklıdır.

 BMW M Performance arka difüzör BMW  Serisi için özel olarak geliştirilen ve aracın tasarımı ile uyum içinde olan zarif dinamizm.  BMW M Performance egzoz sistemi Hem dışarıda hem de içeride etkileyici sportif bir ses. Paslanmaz çelikten üretilmiş ve çıkış boruları krom kaplı egzoz sistemi. i için mevcuttur.  BMW M Performance krom kaplı egzoz çıkışları Krom kaplamalar sportif görünümü tamamlıyor. Üzerinde M logosu bulunmaktadır. i ve d için mevcuttur.

6

1

5 2 3 4
BMW M spor paketi koşulu aranmaktadır.  Motor donanımına bağlı olarak mevcut veya değil.


7

 BMW  Serisi için M Performance Aksesuarları

BMW  Serisi için BMW M Performance Aksesuarları BMW d modeli BMW M Performance Power Kit ile güç değerleri Tam yük d              
Güç (kW)

 +  BMW M Performance Power Kit BMW M Performance Power Kit ile BMW  Serisi otomobilinizin etkileyici gücü daha da artar. Bu artış, birbiriyle mükemmel bir uyum içinde çalışan yazılım ve donanım bileşenleri sayesinde gerçekleşir. Maksimum tork, vitese göre değişkenlik gösterir. d ve d modelleri için sunulur. Power Kiti dahilinde d modelinin ön aksındaki fren sisteminin donanımı arttırılır. BMW M Performance Power kitinde marşbiyeller için M Performance logosu da bulunmaktadır.  BMW M Performance direksiyon simidi Alcantara Direksiyon simidinde en iyi tutuş için Alcantara kaplamalıdır. Alt tarafı düzleştirilmiş direksiyon simidi ve cilalı karbon kaplamaya sahiptir.

 BMW M Performance vites topuzu için kaplama Gerçek motor sporları hissi için özel karbon kaplamalıdır. Rengi ve parlaklığı ile derinlik görünümü kazandırılmıştır.  BMW M Performance karbon iç kaplamalar Özel spor otomobil estetiği sağlar ve cilalı karbon kaplama sayesinde benzersiz bir derinlik etkisi sunar. M Performance logosu da içermektedir.  BMW M Performance pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik Paslanmaz çelik kaplamalar. Uygun tasarımdaki M Performance ayak desteği opsiyonel olarak sunulur.

GÖZE ÇARPAN SPORTİFLİĞİN ESTETİK İLE BİRLEŞİMİ.
BMW  SERİSİ İÇİN BMW M PERFORMANCE AKSESUARLARI.
 +  " BMW M Performance hafif alaşımlı jantlar V-spoke  M Çift renkli veya Siyah olarak sunulmaktadır.  BMW M Performance siyah ön ızgara Siyah girişler. BMW  serisinin zarif, dinamik karakterini vurgular.  BMW M Performance karbon dış dikiz aynası kapakları Yüksek teknoloji karakterli sportif görünüm. Zahmetli el işçiliği ile üretilmiştir.  BMW M Performance egzoz sistemi Hem içeride hem de dışarıda güçlü, sportif bir ses. Yüksek teknolojik tasarımlı, solda ve sağda krom kaplı borulara sahip paslanmaz çelik egzoz sistemi. i için mevcuttur.  BMW M Performance krom kaplı egzoz çıkışları Krom kaplamalar sportif bir görünüm sağlar. i ve d için mevcuttur. Egzoz susturucusu sistemi (fotoğrafı mevcut değil) M paketi olmayan i için sunulan yüksek kaliteli egzoz sistemi.  silindirli motorun sportif sesi vurguluyor. Siyah krom kaplı, trapez şekilli egzoz çıkışlarına sahiptir.

Tork (Nm)

    .
. . . . . . .

   

Devir sayısı (d/dak)

d,  kW,  Nm (otomatik vites) d,  kW,  Nm Power Kit ile (otomatik vites)

1

2

3

2

3

4

 | 

BMW  SERİSİ ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik Aktarım Organları Kokpit

Aerodinamik paket Ön tampondaki hava girişleri, splitter ve geçmeli parçalar, arka difüzör, yan marşbiyeller için kanatlar ve folyolar bu pakette mevcut.

Marşbiyel folyoları

Karbon dış dikiz ayna kapakları

Black Line arka lambalar

Power Kit

Egzoz sistemi

Krom kaplı egzoz çıkılşarı

Alcantara direksiyon simidi, karbon kaplama ve yarış ekranlı

Alcantara direksiyon simidi, karbon kaplama ile

Aerodinamik

Kokpit

Siyah ön ızgara

Arka spoyler

Arka cam yan spoyler

Üst şeritler

Yan şeritler

Karbon iç kaplamalar Alcantara ile

Karbon vites topuzu, Alcantara körüğü ile

Spor otomatik şanzımanda vites topuzu için karbon kaplama

Karbon el freni kolu, Alcantara körüğü ile

Pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik

Yürüyen aksam

Kokpit

BMW M Performance Aksesuarları hakkında tüm bilgilere BMW web sayfasındaki aksesuarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.
Yürüyen aksam " Double spoke  M " Fren sistemi, kırmızı " Fren sistemi, sarı " Fren sistemi, turuncu Paspaslar

  

BMW M spor paketi koşulu aranmaktadır. Motor donanımına bağlı olarak mevcut veya değil. Sadece karayolları trafik yönetmeliğine uyularak kullanılabilir.Otomatik şanzıman için de mevcut.

 | 

BMW  SERİSİ ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik Aktarım Organları Kokpit

Aerodinamik paket Ön tampondaki splitter ve geçmeli parça, arka spoyler, arka difüzör ve yan marşbiyeller için kanatlar bu pakette mevcut.

Marşbiyel folyoları

Arka spoyler, karbon

Arka spoyler

Power Kit

Krom kaplı egzoz çıkılşarı

Egzoz sistemi

Alcantara direksiyon simidi, karbon kaplama ve yarış ekranlı

Alcantara direksiyon simidi, karbon kaplama ile

Aerodinamik

Kokpit

Karbon dış dikiz ayna kapakları

Siyah ön ızgara

Üst şeritler

Yan şeritler

Ön ve arka şeritler

Karbon iç kaplamalar Alcantara ile

Spor otomatik şanzımanda vites topuzu için karbon kaplama

Karbon vites topuzu, Alcantara körüğü ile

Karbon el freni kolu, Alcantara körüğü ile

Pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik

Yürüyen aksam

Kokpit

BMW M Performance Aksesuarları hakkında tüm bilgilere BMW web sayfasındaki aksesuarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.
Yürüyen aksam " Double spoke  M " Fren sistemi, kırmızı " Fren sistemi, sarı " Fren sistemi, turuncu Paspaslar

  

BMW M spor paketi koşulu aranmaktadır. Motor donanımına bağlı olarak mevcut veya değil. Sadece karayolları trafik yönetmeliğine uyularak kullanılabilir.Otomatik şanzıman için de mevcut.

 | 

BMW  SERİSİ ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik Kokpit

BMW  SERİSİ ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik Yürüyen aksam

Ön splitter, karbon

Marşbiyel folyoları

Arka difüzör

Siyah ön ızgara

Karbon dış dikiz ayna kapakları

Pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik

Karbon dış dikiz ayna kapakları

Siyah ön ızgara

" V-spoke  M çift renkli

Aerodinamik

Yürüyen aksam

Aktarım Organları

Yürüyen aksam

Aktarım Organları

Arka spoyler, karbon

" V-spoke  M çift renkli

" V-spoke  M Liquid Black

Power Kit

Egzoz sistemi

" V-spoke  M Liquid Black

Krom kaplı egzoz çıkışları

Egzoz sistemi

Aktarım Organları

Kokpit

Kokpit

BMW M Performance Aksesuarları hakkında tüm bilgilere BMW web sayfasındaki aksesuarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.
Krom kaplı egzoz çıkışları Alcantara direksiyon simidi Karbon iç kaplamalar Karbon vites topuzu, Alcantara körüğü ile Vites topuzu için karbon kaplama Alcantara direksiyon simidi Spor otomatik şanzımanda vites topuzu için karbon kaplama Pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik

  

BMW M spor paketi koşulu aranmaktadır. Motor donanımına bağlı olarak mevcut veya değil. Spor otomatik şanzıman için de mevcut.

 Genel bakış

BMW MODELLERİ VE M PERFORMANCE ÜRÜNLERİ İÇİN GENEL BAKIŞ.
BMW M Performance Aksesuarları  kapılı " Fren sistemi, kırmızı " Fren sistemi, sarı " Fren sistemi, turuncu " Double spoke  M " Double spoke  M " V-spoke  M Çift Renk " V-spoke  M Liquid Black Alcantara ile iç kaplamalar, karbon Arka cam yan spoyler Arka difüzör Arka spoyler Arka spoyler, karbon Black Line arka lambalar Dış dikiz ayna kapakları, karbon Direksiyon simidi, Alcantara Egzoz sistemi


 Serisi  kapılı • • • • • / itib. / itib. • • • •

 Serisi Limousine / itib. • • • Touring • • • • • •

 Serisi Limousine Touring Cabrio

 Serisi Coupé Gran Coupé

/ itib. / itib. / itib. / itib. / itib. / itib.

• •

• •

• •

• •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • •

• • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

İç kaplamalar karbon Karbon el freni kolu, Alcantara körüğü ile Karbon kaplamalı direksiyon simidi, Alcantara Karbon kaplamalı ve yarış ekranlı direksiyon simidi, Alcantara Karbon vites topuzu, Alcantara körüğü ile Krom kaplı egzoz çıkışları Marşbiyel folyoları
 

Alcantara ve döşemeler için temizleyici Temizlikte de optimum performans. Köpüklü temizleyici dokulara zarar vermeden inatçı kirleri bile çıkarır. Özel bir etken madde kombinasyonu renkleri tazeler ve rahatsız edici kokuları yok eder. Hem Alcantara hem döşemeler hem de halılar ve tavan kaplaması için uygun. Orijinal BMW Bakım Ürünleri ve Natural Care Ürünleri ile ilgili bilgileri BMW web sayfasında bulabilirsiniz.

Marşbiyel kanatları Ön ızgara, siyah

Ön splitter, karbon Ön tampon için geçmeli parça Ön ve arka şeritler Paspaslar Pedal kaplaması/ayak desteği paslanmaz çelik Power Kit Spor otomatik şanzımanda vites topuzu için karbon kaplama Tavan spoyleri Üst şeritler Vites topuzu için karbon kaplama Yan şeritler Yürüyen aksam
   

BMW M spor paketi koşulu aranmaktadır. /’den itibaren mevcut. Motor donanımına bağlı olarak mevcut veya değil. Sadece karayolları trafik yönetmeliğine uyularak kullanılabilir.

BMW M Performance

Sheer Driving Pleasure

BOYUN EĞMEYEN MOTOR SPORLARI TUTKUSU. BMW M PERFORMANCE AKSESUARLARI.
BMW M. BMW X M VE BMW X M.

 BMW motor sporlarının başlangıcı. Prestijli Alp yarışında BMW / ile ilk zaferini kazanır.

 Volker Strycek, BMW  CSi modeli ile DTM yarışlarındaki ilk zaferi kazanır.

 Roberto Ravaglia, BMW M ile DTM şampiyonu olur.

/ yıllarında BMW Nürburgring pistindeki  saat yarışlarını BMW M GTR modeli ile  yıl üst üste kazanır.

 yılında Nürburgring pistindeki  saat yarışında BMW M GT modeli ile toplam puan şampiyonluğunu kazanır.

 yılında BMW M DTM modeli ile  yıl ara verdiği DTM şampiyonasına geri döner.

/ BMW geri dönüş yaptığı sezonu harika bir hat-trick ile kutlar. BMW M DTM modeli ile sürücü, üretici ve takım birinciliğini elde eder.

MOTOR SPORLARININ ÜSTÜN KALİTESİ KANINDA VAR.

BMW motor sporlarının tarihi yarış otomobilleri ile başlıyor. BMW,  yılında Prestijli Alp yarışında / modeli ile ilk zaferini kazandı ve Münih’ten Comer gölüne giden beş günlük etapların her birinde en iyi zamanları yaptı. Takip eden yıllarda BMW , BMW . CSL, BMW M ve BMW M gibi efsanevi yarış otomobilleri BMW’nin motor sporlarındaki yerini sayısız zafer ve şampiyonluklarla sağlamlaştırdı.  yılında DTM şampiyonasındaki toplam puanlamada şampiyonluğunu ilan etti, WTCC’de  yılından  yılına kadar hat-trick yaptı ve  yılında Nürburgring pistinde  saat yarışını kazandı.  yılında, BMW  yıl aradan sonra tekrar DTM şampiyonasına katılma kararı aldı ve geri dönüşünü harika bir hattrick ile kutladı. Üç birincilik: Bruno Spengler ile sürücü klasmanında birincilik, üretici klasmanında birincilik ve takım klasmanında birincilik kazanılmıştır. Yarış pistlerindeki M harfinin gücü eşsizdir. Bir BMW kullanıcısı olarak bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyorsunuz: Mutlak yüksek performans, maksimum sportiflik ve tartışmasız günlük kullanım özelliğinin üstünlüğü. Bu özellikler BMW M Performance Aksesuarları’nda da karşınıza çıkıyor. BMW M Performance Aksesuarları ile BMW M otomobiliniz üstün sportifliğin sembolü haline geliyor.

Ürün seçenekleri  | 

 BMW M Performance karbon dış dikiz aynası kapakları Yüksek teknoloji ve kişiye özel görünüm. Zahmetli el işçiliği ile %  karbondan üretilmiş. Çok hafif yapıda ve kusursuz uyum içindedir.  BMW M Performance karbon ön splitter Yüksek aerodinamik kesim, güçlü görünüm. Karbon yapısı ile sportiflik vurgusu ön planda. Kusursuz el işçiliği ile üretilmiştir.  BMW M Performance yan şeritler Daha fazla motor sporları tasarımı, daha kaslı bir görünüm. BMW M Performance yan şeritlerinin geometrisi BMW M için kusursuz şekilde uyarlanmıştır. Üç tipik M rengi daha ilk bakışta herkese gerekli uyarıyı veriyor: Dikkat, M geliyor!  Siyah ön ızgara Rekabet edilemez sportif görünüm. Girişler ve boylamasına ızgara çubukları siyah renktedir.  " BMW M Performance hafif alaşımlı jantlar Y-spoke  M Dinamik Y-spoke tasarımlı BMW M hafif alaşımlı döküm jant. Gerçek motor sporları görünümü.  BMW M Performance karbon arka spoyler Sportif üstünlüğün göstergesi. Zahmetli el işçiliği ile özel olarak üretilen spoyler arka akstaki yükselme eğilimini azaltıyor.

 +  BMW M Performance ön ve arka şeritler Tipik M rengindeki üç şerit BMW M’ün benzersiz gücünü ve motor sporları karakterini yansıtıyor. Yüksek kaliteli folyodan üretilmiş şeritler, araç tasarımı ile kusursuz bir uyum içinde.  BMW M Performance egzoz sistemi Yarış pistinden caddeye. Yarış sporlarından tanıdığımız Inconel® ve titan malzemelerinden üretilen yüksek teknolojili çift çıkışlı egzoz susturucu sistemi. Sonuç: Güçlü ses, yüksek sıcaklıklara dayanıklılık ve %  daha düşük ağırlık.  BMW M Performance karbon iç kaplamalar %  karbon. Motor sporlarında kullanılan hafif yapılı malzeme iç mekanda kendine yer buluyor. Altı ila yedi kat ciladan oluşan karbon çıtalar benzersiz bir parlaklık ve derinlik etkisi sağlıyor.  BMW M Performance direksiyon simidi Alcantara Avcunuzun içindeki motor sporları hissi. Zor sürüş durumlarında bile komple alcantara kaplama sayesinde en iyi tutuş sağlanıyor. Saat  konumunda üç renkli belirgin BMW M dikişi ve deri BMW M logosu yer almaktadır.  Alüminyum pedal kaplamaları Yüksek kalitedeki alüminyum sayesinde saf motor sporu görünümü.

5

1

6

7

YÜKSEK PERFORMANS SPORCULARI İÇİN ÜRETİLMİŞ.
BMW M İÇİN BMW M PERFORMANCE AKSESUARLARI.

2

3

4

Ürün seçenekleri  | 

MOTOR SPORLARINDAN İLHAM ALMIŞ.
BMW X M VE BMW X M İÇİN BMW M PERFORMANCE AKSESUARLARI.
 Arka cam yan spoyler Kişiye özel sportifliğin kusursuz dışa yansıması. Arka cam yan spoyler sadece BMW X M için sunulur ve tasarım çizgisi ile uyum içindedir.  BMW M Performance karbon arka spoyler Üstün malzeme kalitesi ile sportif karakterin birleşimi. BMW X M için zahmetli el işçiliği ile özel olarak üretilen BMW M Performance karbon arka spoyler aracın tasarımına kusursuz şekilde uyum sağlıyor. Bu spoyler sayesinde arka akstaki yükselme eğilimi azalıyor.  BMW M Performance yan şeritler Motor sporları heyecanını yansıtan dinamik izler. BMW M Performance yan şeritlerin geometrisi her iki araç için de kusursuz şekilde uyarlanmıştır. İster BMW X M olsun ister BMW X M – üç tipik M rengi herkesin fark edeceği şekilde M felsefesini yansıtır.  BMW M Performance marşbiyeller Aracın her iki yanında da etkili ve güçlü bir görünüm. Gövde rengindeki marşbiyelleri, üzerine takılan füme rengindeki parçalar daha da vurgular. Düşük ağırlık, yüksek dayanıklılık ve kusursuz uyum.  " BMW M Performance hafif alaşımlı jantlar double spoke  M Çift renklidir (füme ve görünen yanları parlatılmış). Dört renkli M logo ve optimize edilmiş ağırlık ile sunulur.  BMW M Performance karbon ön splitter Sıradışı teknolojik görünüm ve sportif aerodinamik hissini sunar. Zahmetli el işçiliği ile üretilmiştir.  Siyah ön ızgara Siyah renkteki girişler ve boylamasına ızgara çubukları sportif, dinamik karakteri vurguluyor.  BMW M Performance direksiyon simidi Alcantara Avcunuzun içindeki motor sporları hissi. Zor sürüş durumlarında bile komple alcantara kaplama sayesinde en iyi tutuş sağlanıyor. Saat  konumunda yer alan üç renkli belirgin BMW M dikişi ve deri BMW M işareti. BMW X M veya BMW X M için kusursuz bir görünüm.  Alüminyum pedal kaplamaları Ayak bölümünde de saf motor sporları görünümü hakim. Pedal kaplamaları değerli alüminyumdan üretilmiş. Alüminyum tasarım parçalarının olmazsa olmazı, entegre lastik kaplamalar sağlam yapıdadır.

2

1

3

4

 | 

BMW  SERİSİ M COUPÉ ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik Yürüyen aksam

BMW M ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik

Karbon dış dikiz ayna kapakları

Siyah ön ızgara

Arka spoyler, karbon

Yan şeritler

" Y-spoke  M

Karbon dış dikiz ayna kapakları

Ön splitter, karbon

Siyah ön ızgara

Arka spoyler, karbon

Ön ve arka şeritler

Kokpit

Aerodinamik

Yürüyen aksam

Aktarım Organları

Kokpit

Alüminyum pedal kaplamaları

Yan şeritler

" Y-spoke  M

Egzoz sistemi

Alcantara direksiyon simidi

Karbon iç kaplamalar

Kokpit

BMW M Performance Aksesuarları hakkında tüm bilgilere BMW web sayfasındaki aksesuarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.
Alüminyum pedal kaplamaları

 | 

BMW X M ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik Yürüyen aksam Kokpit

BMW X M ÜRÜNLERİNE GENEL BAKIŞ.
Aerodinamik

Ön splitter, karbon

Siyah ön ızgara

Yan şeritler

" Double spoke  M

Alcantara direksiyon simidi

Ön splitter, karbon

Siyah ön ızgara

Arka cam yan spoyler

Arka spoyler, karbon

Arka spoyler

Kokpit

Aerodinamik

Yürüyen aksam

Kokpit

Alüminyum pedal kaplamaları

Marşbiyeller

Yan şeritler

" Double spoke  M

Alcantara direksiyon simidi

Alüminyum pedal kaplamaları

BMW M Performance Aksesuarları hakkında tüm bilgilere BMW web sayfasındaki aksesuarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 Genel bakış

BMW MODELLERİ VE M PERFORMANCE ÜRÜNLERİ İÇİN GENEL BAKIŞ.
BMW M Performance Aksesuarları  Serisi M Coupé Limousine / itib. " Hafif alaşımlı jantlar Y-spoke  M " Hafif alaşımlı jantlar double spoke  M Alüminyum pedal kaplamaları Arka spoyler Arka spoyler, karbon Arka cam yan spoyler Direksiyon simidi, Alcantara Dış dikiz ayna kapakları, karbon Egzoz sistemi İç donanım çıtaları, karbon Marşbiyeller Ön ızgara, siyah Ön splitter, karbon Ön ve arka şeritler Spor fren balataları Yan şeritler • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • / itib. • M Cabrio / itib. Coupé / itib. • • • • • • • • • / itib. / itib. X M X M

Alcantara ve döşemeler için temizleyici Temizlikte de optimum performans. Köpüklü temizleyici dokulara zarar vermeden inatçı kirleri bile çıkarır. Özel bir etken madde kombinasyonu renkleri tazeler ve rahatsız edici kokuları yok eder. Hem Alcantara hem döşemeler hem de halılar ve tavan kaplaması için uygun. Orijinal BMW Bakım Ürünleri ve Natural Care Ürünleri ile ilgili bilgileri BMW web sayfasında bulabilirsiniz.…...

Similar Documents

Free Essay

M and a

...goodwill. When the price paid is less than the actual value of the company's net assets, you have negative goodwill. Definition of 'De-Merger' A business strategy in which a single business is broken into components, either to operate on their own, to be sold or to be dissolved. A de-merger allows a large company, such as a conglomerate, to split off its various brands to invite or prevent an acquisition, to raise capital by selling off components that are no longer part of the business's core product line, or to create separate legal entities to handle different operations. Investopedia explains 'De-Merger' For example, in 2001, British Telecom conducted a de-merger of its mobile phone operations, BT Wireless, in an attempt to boost the performance of its stock. British Telecom took this action because it was struggling under high debt levels from the wireless venture. Another example would be a utility that separates its business into two components: one to manage the utility's infrastructure assets and another to manage the delivery of energy to consumers. Definition of 'Sweetheart Deal' A merger, a sale or an agreement in which one party in the deal presents the other party with very attractive terms and conditions. The terms of a sweetheart deal are usually so lucrative that it is difficult to justify turning the offer down. Investopedia explains 'Sweetheart Deal' This term can be used to describe a variety of deals, but in general, a sweetheart deal is a......

Words: 6146 - Pages: 25

Free Essay

Product Catalogue

...THE ASPRE Y WATCH CATALOGUE BRITISH LUXURY GOODS SINCE 1781 Asprey represents style, refinement and quality – British classicism expressed with a modern spirit. Founded in 1781, Asprey is still today the ultimate authentic British Luxury Lifestyle House. 2 Asprey is renowned for fine jewellery, watches and clocks, leather goods, silver, china, crystal, ready to wear, accessories and fragrance. THE ASPRE Y WATCH COLLECTIONS The Asprey watch collections, for men and for women, perfectly capture the Asprey spirit of craftsmanship married with design, of classic sensibilities expressed with a modern flair. Whether inspired by British instruments for travel and exploration or original designs from the Asprey archive, each Swiss watch is made with exquisitely produced movements and materials of the finest quality. The intrinsic elegance of the exclusive collections, from the No. 8 range to ladies jewelled watches, is complimented by superb functionality. Even in the simplest detail – the use of sapphire anti-reflective glass or luminova numerals – practicality and beauty are delicately balanced. This is the unmistakable Asprey signature.  THE N O . 8 WATCH COLLECTION The collection takes its name and inspiration from the historic Asprey 8 day travel clock, famous for its 8 day winding system and power reserve. Made with the finest Swiss technology, the No. 8 collection features watches from the 8 Day Limited Edition to the Chronograph. The Asprey heritage is......

Words: 4305 - Pages: 18

Premium Essay

M&M 2-Wheeler

...only thing we could make out extra is the colours of the bike which dealers rated as a very high influence factor. * Gender: Males * Income: <30,000/- Mileage and maintenance get a huge importance along with brand name. The price-sensitive consumer seems to prefer a lower running cost over initial purchase and driving comfort seem to be getting a due importance due to changes in perceptions among the consumer group. * Occupation: Working class * Region: Rural and semi-urban. * Benefit sought: Basic transportation with higher fuel economy and lower operating costs. Positioning: Klio will be positioned as M&M’s next rugged automobile series. M&M’s core competencies like ruggedness, reliability and resilient with better mileage at very affordable price, will be the positioning factor. Also the performance, price and the date of launch of the vehicle can be used for positioning. Date of Launch: The date of launch is November 1st 2012 because the product is purely focused on rural areas and the rural population will be interested to buy the bike around this time perceiving that due to festival season people must be willing to buy the bike. Differentiation: FEATURES |   | ENGINE SPECIFICATIONS |   | Name: | KLIO 125 | Displacement: | 124.6cc | Type: | Commuter | Engine: | 124.6cc, 4-stroke | Top Speed: | 107kph | Maximum Power: | 12.7 Bhp @ 9000 rpm | Fuel Consumption: |   | Maximum Torque: | 11.2 Nm @ 7000 rpm | City |......

Words: 3798 - Pages: 16

Free Essay

M Commerece

...faster, more secure, and scalable, there is wide speculation that m commerce will surpass wireline e-commerce as the method of choice for digital commerce transactions. The industries where m-commerce is applicable include; * Financial services, which includes bill payment, mobile banking(when customers use their handheld device to ace their accounts and pay their bills) as well as brokerage ervices, in which stock quotes can be displayed and trading conducted from the same hand held device. * Telecommunications, in which service charges , bill payments and account reviews can all be conducted from the same hand held device. * Service/retail, a consumers are given the ability to place and pay for orders on-the-fly. * Information services, which include delivery of financial news, sports figures and traffic updates to a single mobile device. * M-commerce is also being used for the sale of mobile ringtones and games, ticketing, athough a 3G/UMTS services roll out it is increasingly used to enable payment for location based service such as maps, as well as video and audio content, including full length music tracks. IBM and other companies are experimenting with speech recognition software as a way to ensure security for m-commerce transactions ADVANTAGE OF M-COMMERCE * The benefits of M-commerce include customer satisfaction. Cost savings and new business opportunities. * Use M-commerce anytime. Anywhere with the light-weighted......

Words: 2662 - Pages: 11

Premium Essay

M and M

...have a vested interest in the outcome? When these four questions can truthfully be answered with a “yes,” it is likely that the decision is an ethical one. Another way of making sure decisions are truly ethical is by using the publicity test. Ask yourself how you would feel if your actions were published in your hometown newspaper. If you would be comfortable having your parents, grade school teachers, and other people find out what you did, chances are that your decision is an ethical one. However, if you would not want these individuals to learn about your actions, you probably need to rethink your decision. Ethics of Advertisement: An Introduction Advertising is the most competitive industry in America. It facilitates both performance and price competition among products and services. To do so it must compete for the consumers’ limited time and attention. It must be persuasive and credible, and as I believe and urge—ethical—to build brand loyalty and trust. In my view not enough attention is given to advertising ethics. It is understandable that professionals and students of advertising stress the Four P’s of Marketing: Product, Price, Promotion and Place. Yet, how often are the positive and negative consequences of advertising ethics proactively taken into consideration? Not often enough. To the contrary, clients are forced to deal reactively with irate consumers who have taken offense from claims and depictions in their ads. Take the print ad for Dolce &......

Words: 11766 - Pages: 48

Free Essay

07td Catalogue

...07TD036SC 07TD048SC 07TD060SC 24,100 117 36,000 125 2.2 1 Hermetic Scroll Compressor Water Cooled, Plate Heat Exchanger 3/4 5/8 3/8 452 352 462 3/4 3/4 3/8 452 352 462 3/4 3/4 3/8 452 352 462 Standard Standard 3/4 3/4 3/8 560 390 490 3/4 3/4 3/8 560 390 490 36,000 125 48,000 154 60,000 182 Electrical Data (50HZ) Model Nominal Power Supply Permissible Voltage Limits Nominal Voltage Limits of Distribution Network Compressor V/Ph/Hz V V LRA RLA 07TD012 220/1/50 198-264 220-240 28 5.2 07TD018SC 07TD024SC 07TD036BSC 07TD036SC 07TD048SC 07TD060SC 220/1/50 198-264 220-240 47 9.6 220/1/50 198-264 220-240 61 12.9 220/1/50 198-264 220-240 97 17.1 380/3/50 342-462 380-420 46 7.1 380/3/50 342-462 380-420 62 8.2 380/3/50 342-462 380-420 74 10.0 Performance Data Entering Water Temperature, DEG˚F Model SST DEG˚F CAP 07TD012SC 30 40 50 07TD018SC 30 40 50 07TD024SC 30 40 50 07TD036BSC 30 40 50 07TD036SC 30 40 50 07TD048SC 30 40 50 07TD060SC 30 40 50 CAP KW GPM SST 80 KW 0.90 1.10 1.30 1.47 1.46 1.46 1.86 1.83 1.81 2.65 2.62 2.58 2.62 2.58 2.54 3.36 3.39 3.42 4.15 4.15 4.18 GPM 2.80 3.40 4.10 3.70 4.60 5.50 4.60 5.60 6.80 6.90 8.50 10.20 6.90 8.50 10.20 9.20 11.80 13.60 11.50 15.10 17.00 CAP 11.40 13.70 16.40 15.90 19.50 23.50 19.60 24.10 29.00 29.50 36.30 43.70 29.50 36.30 43.70 37.90 48.60 58.40 43.80 60.40 72.30 90 KW 1.10 1.30 1.50 1.70 1.68 1.67 2.11 2.08 2.04 3.02 2.98 2.93 2.97 2.93 2.88 3.76 3.80 3.83 4.69 4.69 4.70 GPM 2.70 3.20 3.80 3.50 4.30 5.10 4.40 5.20 6.30 6.40......

Words: 1279 - Pages: 6

Premium Essay

M&M Technology

... Abstract The M & M Information Technology Services LLC., is an Information Technology Solutions and Professional Service company specializing in systems integration, network design, security, applications development, and service expertise. M & M provides our clients with extensive technological solutions covering a myriad of services from wireless solutions to networking, hardware/software installation, helpdesk services, remote monitoring, project management and architectural designs. With a focus on innovation and quality. M & M works closely with a broad range of governmental and civilian agencies to ensure that we provide the most effective technological solutions available to achieve our customers and a client’s requirements and objectives. M & M has decided to embark upon entering into the digital world by streamlining their core operations through online service requests and online transactions. M & M has decided to get involved in the digital world by starting to support input activities via our website that with a few navigation clicks our clients can perform e-commerce, e-business and services as well as online collaboration with our engineering and professional services groups. Customers are able to work with the support teams to help identify and solve problems and optical scanning of bar coded tags on hardware in data center racks. Customers can also produce reports and displays about performance matrixes. Our typical......

Words: 1126 - Pages: 5

Premium Essay

Bullying and Academic Performance of the Grade 7 Students in Andres M. Luciano High School

...Pampanga State Agricultural University Magalang, Pampanga A partial requirement in MAED 202 (Methods of Research) Bullying and Academic Performance of the Grade 7 students in Andres M. Luciano High School CECILIA G. TULABOT Master of Arts in Education Major in Educational Management Chapter I THE PROBLEM AND ITS BACKGROUND Introduction In schools, bullying occurs in all areas. It can occur in nearly any part in or around the school building, thought it more often occurs in recess, hallways, bathrooms, on school buses and waiting for buses, classes that require group work or after school activities. Bullying in school sometimes consist of a group of students taking advantage of or isolating one student in particular and gaining the loyalty of bystanders, who, in some cases want to avoid becoming the next victim. School bullying is a widespread issue that affects secondary school students in three essential parts of their lives; psychologically, educationally and professionally. Bullying is a sort of aggressive behavior against others such as, verbal by calling nasty names, physical by kicking, pushing or tripping up and social by everyone stopped talking to you. Academic achievement is the first aspect which influences bullying at school. therefore, bullied children live within fear, self-blame,  feel weak and it affects their personality traits and self-confidence, so this situation makes them unable to study well and they might hate going to school....

Words: 4790 - Pages: 20

Premium Essay

H & M Market Analysis

...Analyse the market of H & M and how well the company aligns its operations with its market. H M market can be analysed by using the following dimensions as described by D A Aaker. a) Market size & Market growth: Despite the fierce competition and being in the mature market, H & M has gained reputation of one of the biggest fashion retailer in Europe. The company has been able to maintain and expand its market share/size in the international market by focusing on price, quality and fashion/ market trends. Company’s operations alignment: a) Since establishment, H & M has used cost leadership strategy (Porter 1980) by producing and selling stylish garments at low prices. b) In 1987, the quality was added to this business strategy to offer the customer added value to have gain further competitive advantage against its competitors. The company has various quality tests are carried out at the suppliers factories to ensure they adhere to the company’s quality standards. c) H & M has been able to market development strategy (Ansoff) making its market presence in 16 countries through 1,345 stores. The company operates in Europe, North America, Asia and Middleast (through franchise). d) A wide geographical market presence has enabled the company to diversity its business risk. e) Company’s close review of the store performance has enabled the management to act efficiently resulting in closure of non profit or loss making stores and opening of new stores at more......

Words: 1602 - Pages: 7

Premium Essay

M Commerce

...shopping tasks according to the users’ location and context. We call the concept of mobile, electronically assisted commerce “me-commerce”. Let us imagine a world where products carry embedded sensors and chips, which can be used to convey important information such as best-before dates, state (“clean”, “drying”) or recommended “product life” for each item. Every item that enters a person’s home could identify itself to an electronic catalogue, which would contain every item a person owns. Imagine now a person could have immediate access to this electronic catalogue from anywhere in the world, perhaps through a smartphone. All the details of all items could be immediately available but perhaps, most critically, processed information derived from that catalogue could be used to assist the person in their daily shopping needs. In such a future, where products are augmented to allow more services than their original purpose, a common framework will be needed that will allow the exchange of information between shops and the person’s ownership catalogues. As shopping areas within cities are reasonably well-defined, the notion of the e-shopping street could be defined as that of a commercially busy street where retail outlets can offer electronic services on a person’s mobile computing device and enhance or facilitate their shopping experience. These services can be provided at a “street” or even “retail outlet” level and they would target the shopper who frequents the street,......

Words: 6787 - Pages: 28

Premium Essay

M&M Project

...M&M Project Math 336 (1) Buy a packet of regular size M&M's. Record the frequency of each color and then transfer this information to a bar chart and a pie chart. (2) Represent the number of M&M's per packet on a histogram using all of the class data. Is your histogram normally distributed? Check using the empirical rule. Also choose your favorite color and draw a histogram of the number of M&M’s of that color per packet based on class data. Draw a box-plot of the total number of data in a packet based on class data. (3) There are numerous hypothesis tests that can be done. Obtain the mean number of M&M's per packet for the whole class. Consider as a null hypothesize that the actual number of M&M's in your packet is the actual number of M&M's per packet as intended by the manufacturers. Test this hypothesis using the sample data from the class. Comment on the difference between a type I and type II error in this context. (NOTE: Be careful in the choice of your sample size.) (4) Test the assumption that on average there are the same proportion of red and yellow M&M’s per packet. (5) Devise a test to see if there are the same number of red M&M’s per packet. (6) Another obvious test would be to test the proportion of colors present. Intuitively, we might expect each color to occur with the same probability p (Null Hypothesis) but a quick inspection of data suggests this is not so. Test this hypothesis. (5) Perhaps the manufacturers do not stick to......

Words: 542 - Pages: 3

Premium Essay

H&M Company Profile

...H & M Hennes & Mauritz AB Company Profile Publication Date: 10 Jun 2011 www.datamonitor.com Europe, Middle East & Africa 119 Farringdon Road London EC1R 3DA United Kingdom t: +44 20 7551 9000 f: +44 20 7551 9090 e: euroinfo@datamonitor.com Americas 245 5th Avenue 4th Floor New York, NY 10016 USA t: +1 212 686 7400 f: +1 212 686 2626 e: usinfo@datamonitor.com Asia Pacific Level 46 2 Park Street Sydney, NSW 2000 Australia t: +61 2 8705 6900 f: +61 2 8088 7405 e: apinfo@datamonitor.com H & M Hennes & Mauritz AB ABOUT DATAMONITOR Datamonitor is a leading business information company specializing in industry analysis. Through its proprietary databases and wealth of expertise, Datamonitor provides clients with unbiased expert analysis and in depth forecasts for six industry sectors: Healthcare, Technology, Automotive, Energy, Consumer Markets, and Financial Services. The company also advises clients on the impact that new technology and eCommerce will have on their businesses. Datamonitor maintains its headquarters in London, and regional offices in New York, Frankfurt, and Hong Kong. The company serves the world's largest 5000 companies. Datamonitor's premium reports are based on primary research with industry panels and consumers. We gather information on market segmentation, market growth and pricing, competitors and products. Our experts then interpret this data to produce detailed forecasts and actionable recommendations, helping you create new business......

Words: 8313 - Pages: 34

Free Essay

M&S Case

...Introduction Marks & Spencer Plc (from now on M&S) is an international retailer with 718 locations across 34 countries. The group sells clothing, footwear, gifts, home furnishings and foods under the St. Michael trademark in its chain of 294 stores in the United Kingdom. Approximately half of the group's overseas stores are franchised to local partners. The group also owns the clothing retailer Brooks Brothers and the Kings Super Markets chain in the United States of America. Direct mail helps M&S meet the core objective of providing customers with wider, easier access to their products such as home furnishings, flowers, hampers and wine. The financial services comprise of operations of the groups financial services companies providing account cards, personal loans, unit trust management, life assurance and pensions. Retailing accounted for 96% of fiscal 2000 revenues and financial services, 4%. The company was always considered to have a great management support that helped in its growth. But the last years, M&S’s managers seem to fail on their strategic decisions, leading the group to lower and lower sales and profits. The share price is also dropping and shareholders feel insecure for the future (figure 2). Group structure and financial performance The group’s performance measures for the year ended at 31 March were disappointing (figure-5). The return on equity ratio and the earnings per share were zero as the company had only £1.3m profit this year. For......

Words: 2968 - Pages: 12

Premium Essay

M& M Case Summary

...At first Mahindra was a company dedicated to manufacturing general-purpose Utility vehicles that later turned into a conglomerate with interests in oil drilling, bearings, time-share results, and instrumentation along with jeeps and tractors. In 1991 the Harvard educated scion told M&M that they would not continue business with them if they didn’t have global potential, resulting in the businesses being regrouped into four strategic business units (SBUʼs) such as; automotive, farm equipment services, IT services and trade and financial services. The company anticipated an economic downturn in the tractor industry that resulted in M&M creating the Operation Blue Chip. The drive was launched in 2000 and later in 2001 the domestic market for tractors collapsed as expected, and M&M was the only tractor company in the Indian industry that made profits. India was the worlds second largest tractor manufacturer and in the 1990s the country was expanding to more competitive markets such as the United States. M&M capitalized quickly on this opportunity and set up an assembly plant in Tomball, Texas in 1994. Elsewhere, the Indian tractor industry categorized 13 players in the Indian tractor industry on the basis of power delivered by the engines horsepower that also included three multinational corporations; New Holland, John Deere, and SAME. Because of an emphasis by the federal government on increasing share of agricultural in the gross domestic product, the flow of farm credit......

Words: 2066 - Pages: 9

Premium Essay

H&M Strategic Management

...SAVONIA UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES UNIT OF BUSINESS AND ADMINISTRATION, KUOPIO THE IMPORTANCE OF STRATEGIC MANAGEMENT A case study of H&M Ding Huiru Business Administration Bachelor’s thesis International Business April 2011 2 SAVONIA UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES SAVONIA BUSINESS Degree Programme, option International Business Author(s) Ding Huiru Title of study The importance of strategic management, Case study of H&M Type of project Date Pages Thesis 27.4.2011 59+12 Supervisor(s) of study 1st Antti Iire 2nd Anneli Juutilainen Executive organization H&M in Kuopio,Finland Abstract Hennes & Mauritz (H&M) is a 100 billion Sweden company, engaged in designing and retailing of fashion apparel and accessories. The company offers a range of apparel, cosmetics, footwear and accessories for men, women, children and teenagers. H&M primarily operates in Europe, North America and Asia, and has a presence in over 38 countries. The company is headquartered in Stockholm, Sweden and employs approximately 87,000 people on a full-time basis. This thesis focused on the strategic management of H&M company. The main research problem was to make an in-depth analysis of its marketing strategy and how to implement it. The main research method was a qualitative research by analyzing their company data, annual reports and making interviews with the manager, staffs and customers in Kuopio shop. The thesis starts with a general......

Words: 14602 - Pages: 59

PROMO Lot 30 plantes aquarium 5 varietes +1 cladophora en+ | Hades Project Zeorymer | Papua New Guinea